Prudnik

Dziś zaprezentuję kolejne miejsce skierowane do tych, których szkoła podstawowa była nazwana imieniem Prymasa Wyszyńskiego (pewnie dużo mówi im nazwa Prudnik). Prudnicki lasek to miejsce, w którym był internowany w latach 1954-1955. 

Wieża Woka, fot. MŁ

Miasto jest ciekawe ze względu na swoje położenie na granicy Gór Opawskich. Każdy znajdzie więc coś dla siebie. Miłośnicy gór- bazę wypadową, miłośnicy miast- wiele interesujących zabytków. Przykładem są baszty w centrum miasta. Tworzą magiczny klimat. W jednej z nich znajduje się Muzeum Ziemi Prudnickiej. Wieża Woka to natomiast pozostałość po średniowiecznym zamku. 


Jeśli natomiast chcemy połączyć góry i zwiedzanie musimy się udać do prudnickiego lasku, w którym znajduje się klasztor ojców Franciszkanów. Droga wiedzie przez Kozią Górę (317 m n.p.m.), na której znajduje się wieża widokowa z panoramą miasta i Gór Opawskich. Klasztor położony jest w cichej i spokojnej dolince, z pewnością odpoczniemy tam od codziennego zgiełku.

Klasztor w Lasku; fot. MŁ, 2014
JAK DOJECHAĆ?
Rozpoczynając wycieczkę na Dworcu Głównym we Wrocławiu - pociągiem do Prudnika. Stamtąd przez Stare Miasto do Lasku należy kierować się drogowskazami z napisem "Sanktuarium, klasztor". Ze stacji czeka nas około 5-kilometrowa droga.

za: maps.google.pl


Komentarze

Popularne posty