Moja wizja świata...

Koniec roku szkolnego to często czas wykonywania prac dodatkowych aby uzyskać wyższą ocenę. Jedną z możliwości była praca plastyczna pt. "moja wizja świata". Uczniowie stanęli na wysokości zadania wykonując wiele zaskakujących prac. Oto one: 1. Artur Werszler
Autor przedstawił świat jako wyspę dryfującą po oceanie. Znajduje się na niej tajemniczy zamek i dużo, dużo zielonych drzew. Jest to napawająca optymizmem, pomysłowa wizja.

2. Joanna Wałęsa
Tu również świat jest wyspą dryfującą po oceanie (zwróćmy szczególną uwagę na oryginalny sposób narysowania wody!). Zaznaczono miasta, góry i doliny. Autorka nazwała również drogi prowadzące do owych miast.
3. Autor nieznany

Na pierwszy rzut oka jest to zwyczajna mapa Ameryki Południowej. Gdy przypatrzymy się jednak dokładniej mamy do czynienia z całym światem w pigułce przeniesionym do Ameryki! Zamiast wysokich Andów znajdujemy Ślężę (tylko trochę się wypiętrzyła...), Londyn założono gdzieś na granicy Brazylii i Pargwaju... No i rzek jest znacznie więcej! Nie brakuje nawet Wisłoka czy Warty.
4. Julia Giermanowicz
Ta mało kolorowa wizja może być na pierwszy rzut oka nieciekawa. Warto ją jednak powiększyć, bowiem Autorka wciela się w rolę proroka i ukazuje Europę w 2099 roku. Wokół będzie dużo więcej wód, a część kontynentu oddzieli się. W wodach będą pływać złowieszcze rekiny. 5. Julia Krzemińska
Tym razem mamy do czynienia z połączeniem wszystkich kontynentów. Dzisiejsze Morze Śródziemne zostało mocno spłaszczone. W wodach na zachodnim wybrzeżu Europy zaś spokojnie pływa Potwór z Loch Ness...  
6. Autor nieznany
Kolejna wyspiarska wizja. Tym razem przedstawiona jest dodatkowo geometrycznie. Autostrady tworzą oryginalną figurę w centrum wyspy. Wszystko jest dokładnie opisane w legendzie, którą polecam przestudiować.
7. Julia Osowska 

Kontynenty przedstawione zostały jako rozrzucone, geometryczne kształty. Dokładnie opisano miasta i państwa. W centrum znajdują się morza i oceany o różnych kolorach wód. Tu również ważną rolę odgrywa legenda, z której dowiadujemy się np. tego, że na świecie żyją jednorożce.8. Autor nieznany
Zuzazja to świat w kształcie litery "Z". Jest to mapa fizyczna Zuzazji przedstawiająca dokładnie ukształtowanie powierzchnii świata. Rzeki, jeziora, niziny, wyżyny i góry otrzymały oryginalne nazwy. Z każdej strony Zuzazję otarza ocean.
9. Karolina Kalocińska

Świat jest tu drogą, która dokądś prowadzi. Ma liczne rozgałęzienia dochodzące do miejscowości lub lasów, a także do Zamku. Są nawet sklepy! 


10. Autor nieznany
Świat ten nazwano Nibylandią i jest w kształcie motyla. Dokładnie przedstawiono ukształtowanie powierzchni tej krainy. Z każdej strony otacza ją woda. Na jednym z oceanów znajduje się wyspa w kształcie korony królewskiej!11. Laura Zdobylak
Ten świat jest niezwykle słodki! W centrum znajduje się Cukierkolandia, a od drugiej największej wyspy oddziela ją Ocean Landrynkowy! Można udać się na wycieczkę na Wulkan Lodowy lub Czekoladowe Skałki! Są także Lizakowe Polany, a w oceanie ... Wir Mentosowy! Kto jedzie ze mną na wycieczkę?!


12. Autor nieznany

Na tym świecie na pewno nie zabraknie wody. Wdziera się ona w zielone lądy i tworzy swego rodzaju labirynt. Zbudowano jedynie dwa mostki, więc przeprawa na drugi brzeg może być trudna! To chyba raj dla osób, które pragną odetchnąć od miejskiego zgiełku i wypocząć w leśnej dziczy!


13. Marta Nowak
Autorka postanowiła przedstawić nam schemat zmieniania się pór roku! W każdej z nich zauważamy charakterystyczny wygląd tego samego drzewa. Bardzo interesująca i, można powiedzieć, naukowa praca!
14. Autor nieznany

Kolejna wyspiarska wizja świata. Tym razem musimy zwrócić uwagę na linię brzegową - jest niezwykle zakręcona! Co ciekawe na zachodzie powstało Miasto im. Jana Taczyńskiego - na cześć pana od geografii! Jest to największe miasto na świecie. W centrum kontynentu znajduje się bardzo wysoka góra (być może wulkan), z której wypływa jedna z większych rzek. 
15. Martyna Chojecka

Kolejna bajkowa wizja świata. Chętnie wybrałabym się na wycieczkę do miasta wróżek lub do rezerwatu jednorożców! Pięknie dobrane kolory doskonale komponują się z magicznością i bajkowością tej pracy.16. Autor nieznany
Świat według tego Autora to kilka niedużych wysepek o ciekawym ukształtowaniu powierzchni, na które zwrócono szczególną uwagę. Bardzo podoba mi się, że pracę wykonano farbami, dzięki czemu jest bardzo czytelna i przejrzysta.17. Natalia Lazanowicz
Autorka przedstawia nam Zwierzolandię. Największa wyspa znajdująca się w centrum to Kociarnia połączona z niewielką Zwierzarnią w kształcie korony królewskiej oraz Psiarnią i Koniarnią. Ich nazwy są znaczące ponieważ przybierają kształty głów kocich, psich itd. Zwróćmy uwagę na legendę, która opowiada o tym zwierzęcym raju!


18. Autor nieznany
Prezentowany tu świat to Wyspy Smocze. Ciekawe, czy mieszkają tam prawdziwe smoki! Znów położono duży nacisk na ukształtowanie powierzchni. Zaznaczono również miejsca, w których hoduje się zwierzęta (krowy, świnie itp.). Wyspy te są dość nowoczesne, ponieważ w centrum znajduje się port lotniczy.


19. Wiktoria Nowakowska
Kolejna wizja prezentująca świat za pomocą niewielu kolorów, gdzie czarny jest motywem przewodnim. Autorka narysowała wodę w oryginalny sposób. Nadała także krainom oryginalne nazwy. Nic, tylko oglądać!


Komentarze

Popularne posty