Źródła informacji o pogodzie

www.meteo.uni.wroc.pl
Bieżące rejestracje parametrów meteorologicznych Obserwatorium Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego. Dane są zbierane na wrocławskim Biskupinie. 
 
www.meteoplus.pl
Serwis prowadzony przez zamieszkałych we Wrocławiu meteorologów. Szczególnie cenne są codzienne prognozy, zawierające wskazówki na temat ubioru.

 
Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego przygotowuje prognozę pogody w postaci wykresów (meteorogramów) dla każdego miejsca w Polsce i regionach przygranicznych.
www.pogodynka.pl
Serwis pogodowy Instytutu Mateorologii i Gospodarki Wodnej. Szczególnie cenna jest podstrona poświęcona ostrzeżeniom meteorologicznym i hydrologicznym. 
 
Profesjonalny serwis prognozy pogody, analiza elementów pogody z rozbiciem na kilka poziomów barycznych. Dal Europy Środkowej szczegółowa prognoza z 3-godzinnym krokiem czasowym. Do pozyskania najdłuższe, europejskie i amerykańskie serie klimatologiczne w dziale Klimadaten.
 
Ogromne i profesjonalne źródło informacji o pogodzie bieżącej z tysięcy stacji synoptycznych rozsianych po całym Świecie, także kompleksowa informacja meteorologiczna ze wszystkich polskich stacji synoptycznych wraz z możliwością przeglądu danych archiwalnych na kilka lat wstecz, 10-dniowa prognoza przebiegu podstawowych elementów pogody dla Europy z 6h rozdzielczością dla profesjonalistów
 
Serwis czeskiego odpowiednika IMGW - Český hydrometeorologický ústav.Kompleksowa informacja o pogodzie dla wszystkich stacji synoptycznych z terenu Czech, mapa radarowa rozkładu opadu, zdjęcia satelitarne zachmurzenia, prognoza krótkoterminowa dla Czech
 
(tekst za: www.meteo.uni.wroc.pl)
 

Komentarze

Popularne posty