Wernisaż poplenerowy uczniów Zespołu Szkół Plastycznych 2014

Eleganckie stroje, eleganccy ludzie, eleganckie miejsce ... Poniedziałek, 6 października, godzina 17:00. Czy to jakieś wyśmienite przedstawienie w Operze? Nie! To wernisaż poplenerowy uczniów ZSP z klas 4L oraz 6a. Wyjazdy obu klas odbyły się w maju 2014.


Myślami przenosimy się do odległej Chorwacji i oglądamy krajobraz śródziemnomorski w pełnej krasie. Naszym oczom ukazują się takie właśnie nadmorskie skały, roślinność i charakterystyczna zabudowa. Czujemy się, jakbyśmy właśnie przenieśli się w inny świat! Z drugiej strony nagle znajdujemy się kilka tysięcy metrów wyżej i stąpamy po szczytach Tatr. Mieszkamy w spokojnym i cichym domku na "odległym bezludziu", gdzie od czasu do czasu odwiedza nas jedynie jakiś góral pasący owce. Musimy porąbać drzewo w drewutni...


Nagle jednak z atmosfery wakacyjnej wyrywa nas radosne powitanie od znajomego Plastyka. Skąd on wziął się w Chorwacji? A nie, zaraz, czy my nie byliśmy w wysokich górach? Przez chwilę nie możemy się odnaleźć i okazuje się,że jesteśmy w Teatrze Polskim we Wrocławiu, a wszystkie te niesamowite krajobrazy to obrazy uczniów ZSP! W taki nastrój może wprawić człowieka jedynie kawałek dobrej sztuki! 

Komentarze

Popularne posty