TurKol - Turystyka Kolejowa: Poznań Główny - Kościerzyna - Bytów - Poznań Główny

Jeśli jesteś miłośnikiem kolei, który tylko czyha na przejazd nieużywaną od dawna trasą... Jeśli na dźwięk pociągu automatycznie włącza Ci się aparat fotograficzny... Ponadto gdy masz na koncie przesiedziane już miliony godzin na pociągowym siedzeniu...Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą! Albo nie, lepiej z... TurKolem

za: www.turkol.pl
Wycieczki nieużywanymi liniami kolejowymi, przejazdy parowozem, wyjazdy zdjęciowe... Wszystko to nazywamy turystyką kolejową. Akcje takie organizowane są kilka razy w ciągu roku i są to na prawdę osobliwe i wspaniałe inicjatywy, dzięki którym przy okazji można zwiedzić spory kawałek kraju! Niestety- większość, jeśli nie wszystkie, wyjazdy rozpoczynają się w Poznaniu. 


Jednym z pociągów specjalnych był "SKANSEN/JELEŃ" wyruszający wczesnym porankiem z dworca Poznań Główny w dniu 25.10.2014. Jego trasa była następująca: 
Poznań Główny - Gniezno - Chojnice - Kościerzyna - Lipusz - Bytów - Lipusz - Kościerzyna - Chojnice - Piła - Krzyż - Poznań Główny.


Można było wysiadać na wielu stacjach i robić zdjęcia. Atrakcją wycieczki było także zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Zza okien można było podziwiać malownicze widoki m.in. z Pojezierza Kaszubskiego oraz Parku Narodowego "Bory Tucholskie". 

fot. MŁ, 2014
bilety; fot. MŁ

Zaniedbana stacja na nieużywanej linii; fot. MŁ

Pojezierze Kaszubskie; fot. MŁ

Komentarze

Popularne posty