Kulisy serialu: Lekcja o Japonii

Światła, kamera, AKCJA! - tymi słowami od dziś może zaczynać się każde koło geograficzne z udziałem uczniów Gimnazjum numer 29. Nie koniecznie w budynku szkoły. 10.10.14 roku Ogród Japoński stał się planem dla młodych filmowców chcących zaliczyć projekt gimnazjalny w ciekawy sposób - nagrywając lekcję o Japonii. 


fot. MŁ
Role zamieniły się i nauczycielką zostać miała Karolina. Początkowe problemy z rozstawieniem sztalugi służącej za tablicę rozwiązał niezastąpiony jednak Nauczyciel - JT. W końcu uczy w Szkole Plastycznej! Mostek na wodzie stanowił niewielkie zagrożenie, że któryś z elementów scenografii wpadnie do wody, ale szczęśliwie nic ani nikt nie ucierpiał. W scenerii pięknej, japońskiej jesieni wszyscy wczuli się w klimat sztuki i co raz to wpadały do głowy nowe pomysły. 

Zachodzące Słońce zadecydowało jednak, że na dziś koniec zdjęć. Ale nie koniec na zawsze, więc wypatrujcie cierpliwie relacji z różnych etapów kształtowania Geograficznego Koła Filmowego, a także efektu finalnego - pierwszego video! Nie zdradzam więc zbyt wielu szczegółów, bądźcie cierpliwi!

A oczekując efektów naszej pracy zapraszam do posłuchania Pieśni o Japońskiej Jesieni Yasuo Kuwahara - dokładnie taka jesień spotkała nas dzisiejszego dnia w Parku! :)

Jeżeli nie życzą sobie Państwo, aby Państwa zdjęcie lub zdjęcie z państwa wizerunkiem, było zamieszczone w galerii, proszę przesłać informacje na adres email: jan.taczynski@wp.pl. Po otrzymaniu informacji zdjęcie zostanie usunięte.Zdjęcia, relacja: Magdalena Łukowiak

Komentarze

Popularne posty