Dzień otwarty w ZSP

Tak to jest, że w Zespole Szkół Plastycznych, zazwyczaj dwa razy do roku, kalendarz płata figle. Raz to w środku grudnia robi nam na jeden dzień czerwiec, a dziś z kolei z połowy kwietnia zrobił majówkę! Dobrze, że te zmiany są znane dużo wcześniej i zaplanowane, bo inaczej można by się pogubić!

Dzień otwarty w Zespole Szkół Plastycznych obfitował w wiele wydarzeń. Odwiedzili nas między innymi uczniowie z mojej drugiej szkoły. Jednak moją szczególną uwagę przykuła prezentacja projektów gimnazjalnych klasy 2a. Niestety widziałem tylko dwie prezentacje. Wypadły za to super! Dodatkowo zahaczały one o tematykę ochrony i promocji elementów środowiska przyrodniczego. Dlatego podzielę się wrażeniami. 

Co możemy zrobić z odpadów miejskich.

Dziewczęta przygotowały krótki film o zagrożeniach jakie niesie nadmierna produkcja jednorazowych opakowań. Najważniejszym jednak elementem projektu był pokaz mody. Elementy garderoby zostały własnoręcznie przygotowane z różnorodnych odpadów. Królowała folia i makulatura. Trzeba przyznać, że zaangażowanie autorek przemieniło te śmiecie w prawdziwe dzieła! Żaden szanujący się kreator mody nie powstydził by się takiej kolekcji!

  • Autorki: Nikol Górecka, Zuzanna Kłapkowska, Agnieszka Łazorko, Urszula Pogłud, Kalina Wronecka, Maja Zaborowska
  • Opiekunka: Elżbieta Hońdo-Sagan, nauczycielka przedmiotów artystycznych

Park Szczytnicki Instalacje.

Autorzy tego projektu sporo wysiłku poświęcili, aby w jednej z sal odtworzyć klimat Parku Szczytnickiego. Były własnorecznie suszone liście, piękne fotografie i rysunki wykonane różnymi technikami. Moją uwagę zwrócił stawek z prawdziwą trawą i kamieniami wokół! Dodatkowo sprytnie ukryty projektor odtwarzał także inne obrazy - drzewa kwiaty, z głośników sączył się śpiew ptaków i szum drzew ... Nawet krótka chwila spędzona w tym miejscu dawała wytchnienie i odpoczynek.

  • Autorzy: Aleksandra Flis, Tymon Harlender, Anna Młynarczyk, Emilia Stambłowska, Klaudia Wesińska
  • Opiekunka: Małgorzata Malarska, nauczycielka historii sztuki.

Postanowiłem nagrodzić uczniów dodatkowymi ocenami bardzo dobrymi z geografii. Napracowali się, a tematyka przecież związana z geografią. Gratuluję pomysłów i zapraszam do galerii, aby obejrzeć pozostałe zdjęcia!

Komentarze

Popularne posty