Pałac w Krobielowicach

Dzisiaj zabiorę Was na wycieczkę idealną na rodzinny, weekendowy spacer. Trochę jazdy pociągiem, trochę pieszo lub rowerem a celem będzie piknik pod Pałacem w Krobielowicach. Można go również zwiedzać, co będzie nas kosztowało 5 zł za osobę, ale trzeba się wcześniej umówić. Wokół Pałacu znajdują się tereny zielone, które wydają się być idealnym miejscem na odpoczynek po marszu.


Krobielowice znajdują się niedaleko Kątów Wrocławskich. Idąc lub jadąc do nich rowerem natkniemy się na grobowiec i mauzoleum feldmarszałka Gebharda Leberechta Blüchera, który kazał się pochować w miejscu, w którym umrze (co oznaczało swego czasu konieczność przebudowania drogi). 

Pałac; fot. Magdalena Łukowiak, 2014
Mauzoleum; fot. Magdalena Łukowiak, 2014

fot. Magdalena Łukowiak, 2014
JAK DOJECHAĆ?

trasa drogą główną, za : maps.google.pl
trasa przez Sośnicę, za : maps.google.pl
Tradycyjnie proponuję zacząć na Dworcu Głównym we Wrocławiu wsiadając w pociąg (rozkład: www.rozklad-pkp.pl) jadący w kierunku Wałbrzycha, Jeleniej Góry lub Świdnicy Miasta. Wysiadamy w Kątach Wrocławskich. Od tego momentu poruszamy się już pieszo lub rowerem. Czeka nas około 6 kilometrowa droga (w jedną stronę). Możemy zahaczyć o Park Krajobrazowy Dolina Bystrzycy i wieś Sośnicę (w której znajdują się opisywane już Święte Schody!) lub pojechać główną drogą. Chwilę po przecięciu autostrady A4 po lewej stronie ujrzymy wspomniane mauzoleum.

Komentarze

Popularne posty