Finał konkursu geograficznego


Przed dwoma miesiącami informowałem o naszym udziale w XVII Międzygimnazjalnym Konkursie Geograficznym "Państwa Romańskie" organizowanym przez Gimnazjum nr 5 im. Cypriana Kamila Norwida. Okazało się, że drużyna w składzie Julia Noczyńska, Zuzanna Pierz i Dominik Drąg wywalczyła przejście do drugiego etapu. Dziś zjawiliśmy się o godzinie 11:30, by kontynuować naszą walkę z pozostałymi 6 drużynami. Ciekawi Was jak nam poszło?Zadanie było prostsze, bo nas dotyczył tylko jeden kraj. Miesiąc przed konkuresm wylosowaliśmy Włochy. Mieliśmy więc czas na przygotowanie. Na podstawie zdjęć rozpoznawaliśmy wybrane zabytki, z uwagą wysłuchiwaliśmy hymnów państwowych, aby wybrać nasz, włoski, rozwiązywaliśmy krzyżówkę i wypełnialiśmy mapkę. 


Przygotowaliśmy też plakat o atrakcjach turystycznych. Niestety nie dokonaliśmy podziału ról podczas prezentacji i mocno przekroczyliśmy 3 minutowy czas. Takie ograniczenie, a przecież o Włochach można tyle opowiedzieć …

Ostatecznie zajęliśmy szóste miejsce, czyli obroniliśmy naszą pozycję z pierwszego etapu. W sumie w konkursie startowało około 20 gimnazjów. Może w przyszłym roku będzie lepiej? Zobaczymy!

Komentarze

Popularne posty