Szkolne podręczniki!Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy podzielili się swoimi podręcznikami. Dzięki Waszej hojności udało się zmontować dwa komplety po 13 egzemplarzy każdy. Pierwszy z nich zajął już dumne miejsce w gabinecie geograficznym w Gimnazjum 29, drugi w najbliższym czasie zostanie przeniesiony do Zespołu Szkół Plastycznych. 


Konieczność zebrania książek, była podyktowana, nie tylko wygodą pracy na lekcji, ale także wprowadzoną reformą podręcznikową - słynny darmowy podręcznik. Idea jak najbardziej słuszna, ale okazało, się że nikt nie przewidział pewnych niuansów. Przykładowo w ZSP kończymy pierwsza część w drugiej klasie, ale na początku roku szkolnego trzeba oddać książki kolejnemu rocznikowi. Dzięki Wam będzie łatwej przetrwać ten czas.

Przy okazji okazało się, że wiele książek, to prawdziwe przechodnie numery. Z zaskoczeniem zauważyłem wpisane nazwiska uczennic i uczniów, którzy skończyli szkołę przed dwoma, a nawet trzema laty! Książki miały szczęście do troskliwych właścicieli, bo były w idealnym stanie.

Komentarze

Popularne posty