Prognoza pogody

Zadanie dodatkowe dla osób z klas pierwszych, które pragną rozwinąć swoją wyobraźnię i zaprezentować swoje talenty plastyczne. Do wykonania, najlepiej na kartce formatu A4, techniką dowolną, jest praca plastyczna pod tytułem "prognoza pogody".


Temat nawiązuje do materiału przerabianego na lekcjach w klasach pierwszych - do działu Atmosfera. 


Termin oddawania prac: do 31 maja każdego roku.


Poniżej przedstawiam przykładowe prace wykonane przez uczniów na przestrzeni lat:

1. Sara Jaska
Autorka przedstawiła nam prognozę pogody na najbliższy czas w dodatkowo wymyślonym świecie. Wszystko jest przepięknie rozrysowane i z łatwością dowiemy się gdzie będzie padać, a gdzie można się śmiało poopalać na plaży!
2. Mai Dihn Tien?
Tu mamy natomiast do czynienia z prognozą pogody w nieco bardziej realnym świecie, a dokładniej u naszych sąsiadów - w Niemczech. Autor użył niemieckich nazw do opisania krajów związkowych. Wyraźna legenda pomaga nam bez problemu odczytać, do którego landu warto pojechać na wycieczkę (bo nie będzie padać)!


3. Emilia Simon
Na pierwszy rzut oka najatrakcyjniejsza w tej prognozie jest prezenterka! Możemy poczuć się jakbyśmy oglądali telewizję! Tradycyjnie najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, a najchłodniej w Suwałkach...
4. Julia Krzemińska
To kolejna krajowa prognoza pogody. Wydaje się być zwyczajna, ale ogromny plus należy się za doklejenie osobnych karteczek z ikonkami pogody - np. chmur, burzy itp. Brawa również za staranne wykonanie i odwzorowanie zakręconych granic Polski!Komentarze

Popularne posty