Opactwo Cystersów w Lubiążu

Zainteresowanych ogromnymi budowlami z przyjemnością zapraszamy do Lubiąża. Znajduje się tam jeden z największych zabytków tej klasy w Europie - Opactwo Cystersów! Jest to jeden z najciekawszych punktów Szlaku Cysterskiego wiodącego przez wiele województw, a jednocześnie jeden z najbliższych naszego miasta Wrocławia, a jakże imponujący! 


fot. M. Łukowiak, 2013
Aktualnie do zwiedzania udostępniona jest jedynie niewielka część obiektu, ale to wystarcza by ujrzeć jego ogrom. Odwiedzający mogą zobaczyć m.in. Salę Książęcą, Refektarz, oraz zniszczone wnętrze Kościoła. Za bilety zapłacimy od 8 zł (ulgowy) do 12 zł (normalny). Powstał plan rewitalizacji obejmujący wszystkie części obiektu, mają powstać także boiska sportowe czy amfiteatr. Tym, którzy już tam byli, polecam odwiedzać to miejsce co jakiś czas i sprawdzać jak się zmienia!

JAK DOJECHAĆ?
Wycieczkę rozpoczynamy na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Wsiadamy w pociąg jadący w stronę Legnicy i wysiadamy na stacji w Malczycach (rozkład dostępny na stronie: www.rozklad-pkp.pl). Dalej pieszo lub rowerem czeka nas około ośmiokilometrowa trasa. Ze stacji kierujemy się w stronę portu nad Odrą, skręcamy w lewo i poruszamy się wzdłuż Odry. Gdy dotrzemy do drugiej drogi prowadzącej w lewo, skręcamy i dojeżdżamy przez las do drogi głównej, prowadzącej w kierunku mostu na Odrze. Następnie po skręceniu w prawo drogą krajową nr 338 dojeżdżamy po chwili prosto pod Klasztor.  

Więcej zdjęć - GALERIA.


za : maps.google.pl

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty