Forty w Srebrnej Górze

Dzisiaj coś raczej dla fanów historii i militariów, ale także dla górskich piechurów. Mam na myśli forty w Srebrnej Górze! Sama Srebrna Góra to przyjazna, cicha miejscowość położona w województwie dolnośląskim. Oprócz Twierdzy będącej jej główną atrakcją, znajdziemy w okolicy na górskich szlakach również sztolnie dawnej kopalni srebra oraz budowle inżynierskie zlikwidowanej sowiogórskiej kolejki zębatej: dwa wiadukty oraz most wiszący. za : www.atlas.pl
Wróćmy do samych fortów. Istnieje bardzo wiele opcji zwiedzania, wersja podstawowa (najważniejszy fort - Donjon, pokaz strzelania z broni czarnoprochowej, izba pamiątek) kosztować nas będzie od 12 zł (bilet ulgowy) do 15 zł (bilet normalny). Warto zaznaczyć, że po zdobyciu korony fortu czekają nas niesamowite widoki na Sudety. Dla większych grup organizowane są gry terenowe, warsztaty historyczne czy też specjalne atrakcje. Można także wybrać się na zwiedzanie nocą. 

JAK DOJECHAĆ? 
za : latawce.netstrefa.pl
Wycieczkę rozpoczynamy na Dworcu Głównym we Wrocławiu (rozkład - www.rozklad-pkp.pl) , kupując bilet do Ząbkowic Śląskich. Prawdopodobnie dojedziemy tam z przesiadką w Kamieńcu Ząbkowickim, przy czym w drugim pociągu spędzimy jedynie dziesięć minut. Z Ząbkowic Śląskich do Srebrnej Góry przemieścimy się autobusem lub busem, ale z racji częstych zmian w rozkładzie nie będę go tutaj zamieszczać. 

W Srebrnej Górze do fortu Donjon prowadzi kilka, dobrze oznakowanych szlaków. Z centrum drogą asfaltową jest przed nami niecałe trzy kilometry drogi. Generalnie ciężko się tam zgubić, a "wszystkie drogi prowadzą do fortu".

za : maps.google.pl 


Komentarze

Popularne posty