Nauczyciel objazdowy


Dziś początek roku szkolnego. Zaczynam pracę jako nauczyciel objazdowy, zatrudniony w trzech szkołach. Są to w kolejności liczby godzin Zespół Szkół Plastycznych (w którym uczę klasę gimnazjalną oraz klasy licealne, w tym maturzystów), Szkoła Podstawowa nr 29 (w której uczę oddziały gimnazjalne i klasy 7 szkoły podstawowej), oraz Szkoła Podstawowa nr 21 (w której uczę klasy 5, 7 i 8). Duży rozrzut wieku moich uczniów, od 10 do 20 lat, to nowe i ciekawe wyzwanie.


Początek roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 21 był krótki i treściwy. Pan Dyrektor przedstawił plany na przyszłość tę bliską (dwuzmianowość, zmiany nauczycieli) i trochę dalszą (planowana rozbudowa budynku). Było miło, a dzieci i młodzi wypatrywali nowych twarzy wśród nauczycieli. Trochę się bałem, że będę czuć się obco, ale nic z tych rzeczy. Było miło.

Mój plan lekcji na nowy rok szkolny to koronkowe dzieło, które powstało dzięki życzliwości osób  układających plan lekcji. Nie udało się stworzyć dni poświęconych danej szkole, co będzie utrudniać funkcjonowanie, ale co zrobić. Nowy rok szkolny nie zapowiada się źle. Będzie pracowity i objazdowy właśnie!

Komentarze

Popularne posty