Hydrospacer - zdjęcie 3


ZDJĘCIE 3

Prezentuję pierwsze zdjęcie, które wykonałem podczas podczas lekcji w terenie z klasą Id. Pod zdjęciem uczniowie klasy mogą zapisać komentarz, pod roboczym tytułem: "czego dowiedziałeś się o tym miejscu podczas czwartkowego spaceru". Nie musicie się martwić, że napiszecie coś źle i ktoś wykorzysta to przeciwko Wam! Komentarze i tak wcześniej muszą przejść moderację. Każda poprawna odpowiedź opatrzona imieniem i nazwiskiem (wystarczy tylko literka) zostanie nagrodzona plusem.

Komentarze

 1. kawałek fosy miejskiej znajdującej się przy galeri dominikańskiej to nasza ostatnia stacja.Dowiedzieliśmy się tutaj o tym że im więcej tlenu znajduje się w wodzie tym więcej roślin i zwierząt wodnych tam zamieszkuje ...ta część fosy jest zaopatrzana w wodę przez starszą fosę..
  na tym kawałku fosy widać glony,rzęsę wodną ,a woda nie jest przeźroczysta...dowiedzieliśmy się że trzęsawisko to bagno oraz że ta część fosy tak jak jeziora powoli zamienia się w takie bagno.. dowiedzieliśmy się również że rośliny lubią azot i fosfor...
  Anna Frąszczak 1d

  OdpowiedzUsuń
 2. "czego dowiedziałeś się o tym miejscu podczas czwartkowego spaceru"
  Pozostałości fosy miejskiej.
  Łączy się z Odrą.
  P.L

  OdpowiedzUsuń
 3. To zdjęcie przedstawia kawałek Odry, który obecnie zalicza się do jezior.
  Woda jest tam niesamowicie zanieczyszczona, więc kąpiel w tamtym miejscu to zdecydowanie zły pomysł! :D
  Na tle fotografii możemy zauważyć przepiękny, nowy budynek hotelowy o nazwie "Ovo". ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest to część fosy miejskiej przypominająca staw. Niestety ze względu na małą ilość tlenu, zbiornik nie jest zarybiony. Miejsce to ma swój klimat, który tworzy otaczająca je flora.
  Julia N. klasa 1b

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty