Promocja książki

W dniu 17.02.2015 o godzinie 16:00, w Domu Lekarza przy ulicy Kazimierza Wielkiego 45 we Wrocławiu, odbyła się promocja książki Leszka Sawickiego pt.:


"Pies i geolog drogą nie chodzą". 


Autor - Leszek Sawicki, to urodzony w 1924 roku kresowianin, miłośnik Lwowa. Jest żołnierzem Armii Krajowej, uczestniczył w akcji "Burza" w 1944 roku. Pracował jako nauczyciel we wrocławskim Technikum Geologicznym. W latach 1960-1961 brał udział w polskiej ekspedycji kartograficzno-geologicznej w północnym Wietnamie. Uwielbia podróże, zorganizował kilkanaście wypraw do egzotycznych krajów - w tym na Ural Subpolarny (pierwsze polskie przejście tego szlaku!). Zawsze interesowały go geograficzne "białe plamy" - miejsca mało znane, do których dochodzą tylko "pies i geolog". 

Na początku spotkania uczestnicy zostali powitani słowami "Otwieramy 101. spotkanie Klubu Lekarzy". Ten zacny jubileusz został nieco przemilczany, dlatego warto o nim wspomnieć! Później Autor - Leszek Sawicki - pokazywał zdjęcia z jego ostatniej wyprawy do Kirgistanu (rok 2007). Każde opatrzył interesującym komentarzem. 

Dowiedzieliśmy się m.in. co jada się w tym kraju, z czego żyją mieszkańcy, dlaczego plażowicze nad pewnym jeziorem smarują się na szaro i dlaczego każda Babcia mieszkająca na łące wyposażona jest w strzelbę. Jeżeli ktoś jeszcze chce poznać odpowiedź na te pytania - musi przeczytać książkę! Ci, którzy już ją przeczytali lub jedynie kupili, mogli zdobyć prawdziwy autograf. Autor podpisywał książki po projekcji. 

Komentarze

Popularne posty