Wieża widokowa w Kotowicach

Kliknij, aby zobaczyć inne wpisy

Odpoczęliśmy trochę od dalekich, wakacyjnych wyjazdów. Dziś chciałabym Wam (najbardziej- mieszkańcom Wrocławia) zaproponować wycieczkę idealną na weekend o każdej porze roku! 

Mam na myśli ekspedycję na wieżę widokową w Kotowicach, która doczekała się nawet swojego fan page'a na facebooku! Można z niej podziwiać panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska (masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko- Strzelińskie, zarys Sudetów), a także obszarów Natura2000 "Grądy gmin Siechnice i Czernica". Jej dodatkowym atutem jest położenie wśród malowniczych lasów, pól i dolinie Odry. Jest doskonałym miejscem na wycieczkę rowerową lub zimowy, niedzielny spacer. Widoki zachwycą nas o każdej porze roku! Wiosną - ledwo zieleniące się drzewa i trawy, latem - piękno dojrzałej przyrody i śpiew ptaków, jesienią - żółknące, kolorowe lasy, zimą - krajobraz pokryty śniegiem! To tylko przykłady, a obserwacji może być znacznie więcej. 
fot. MŁ, 2014

Po drodze możemy odwiedzić także kościółek w Kotowicach , pobliski sklep aby zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne do kontemplacji natury artykuły :), czy też kotowickie jezioro Panieńskie  lub Dziewicze. Okolica obfituje w wodę, jest więc dobrym celem także do plażowania!

JAK DOJECHAĆ? 
Najpierw opcja tradycyjna- pociągiem! Wsiadamy na stacji Wrocław Główny (lub Wrocław Brochów) do pociągu w kierunku Jelcza-Laskowic. Przypominam, że rozkład znajduje się tutaj. Wysiadamy na stacji Zakrzów-Kotowice. Stąd czeka nas piesza lub rowerowa podróż do wieży prowadząca przez piękne lasy. Na poniższej mapce znajdują się także wspomniane jeziora. We wsi są drogowskazy do wieży, więc ciężko się zgubić. Zaznaczona droga to około 4 kilometry.

za: maps.google.pl

Można tam dojechać także autobusem lub własnym samochodem. 


Widok na obszary Natura2000; fot. MŁ, 2014

fot. MŁ, 2014

Aglomeracja wrocławska; fot. MŁ, 2014
Tekst: Magdalena Łukowiak


Komentarze

Popularne posty