Tydzień Edukacji Globalnej

Mijający tydzień został nazwany Tygodniem Edukacji Globalnej, podczas którego zastanawiamy się nad różnymi obliczami edukacji i nad problemami współczesnego świata. W naszym Gimnazjum zorganizowana została wystawa zdjęć z Afganistanu. Możemy przyjrzeć się jak wygląda nauka w tym górzystym, dotkniętym przez kataklizm wojny kraju. Lekcja odbywa sie nawet wtedy, kiedy ławki ustawione są na świeżym powietrzu, pod otwartym niebem ...

Również w innych szkołach odbywały się akcje dotyczące tematyki tygodnia. Przedstawiciele koła geograficznego i samorządu udali się w czwartek do Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego na ulicę Zachodnią. Spotkanie przebiegało pod hasłem "Jak dobrze pomóc Afryce?" Rozpoczął je dyrektor szkoły - ks. Jerzy Babiak SDB, który naświetlił nam problem głodu i suszy dotykający tzw. Róg Afryki.

Później mieliśmy okazję zobaczyć prezentację osiągnieć Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, w który włączają się nasi rówieśnicy. Dwie uczennice liceum opoiwedziały nam o swojej wakacyjnej wyprawie do Ghany, podczas której pracowały nad wyremontowaniem budynku przeznaczonego na potrzeby szkoły.

Spotkanie zakończył konkurs i degustacja produktów afrykańskich opatrzonych znakiem sprawiedliwego handlu. Nam szczególnie zasmakowała czekolada :)

Komentarze

Popularne posty