Srebrna Góra (wycieczka 34)

W dniach od 7 do 8 października odbyła się integracyjna wycieczka samorządowa do Srebrnej Góry. Wyjechali na nią przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i delegaci klas. Naszymi opiekunami byli: pan Jan Taczyński oraz pani Izabela Pilarska. Zbiórka miała miejsce w szkole po trzeciej godzinie lekcyjnej. Pełni optymizmu u dobrej energii wyruszyliśmy z Wrocławia. W autokarze śpiewaliśmy i rozmawialiśmy, podekscytowani wyjazdem.  


Po dwugodzinnej jeździe dotarliśmy na miejsce. Na początku nasi nauczyciele przydzielili nam pokoje i dali godzinę na rozpakowanie się i zapoznanie się z pensjonatem. Po pysznym obiedzie wyruszyliśmy na spacer po Srebrnej Górze. Głównym elementem wyjścia była Twierdza Srebrnogórska. 


Dojście do niej nie było łatwe, gdyż większą część drogi musieliśmy iść pod górę. Jednak było warto. Na miejscu, od pana przewodnika dowiedzieliśmy się np., że została ona wzniesiona w latach 1765 – 1777 i jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie. Dużą atrakcją był również pokaz strzelania z karabinu skałkowego. W drodze powrotnej, szlakiem kolejki srebrno górskiej, przybłąkał się do nas duży, czarny pies, którego nazwaliśmy „Diabeł”, towarzyszył on nam do końca naszej wycieczki.
Wieczorem był czas na zabawę i wygłupy, których tematem były programy telewizyjne. Była mowa o nieszczęśliwych miłościach z Mody na sukces, były tajemnice kuchenne zgłębiane z Magdaleną Gessler, były żarciki Strasburgera z Familiady, była Randka w ciemno i był wreszcie Teatr Telewizji. Nie obyło się bez śmiechu i zabawnych scen. Do oglądania naszego programu przyłączyła się też pani właścicielka i jej goście. Po scenkach mieliśmy czas do godziny 23, na toaletę, a potem musieliśmy znaleźć się w swoich pokojach. Opiekunowie pilnowali nas przez całą noc, udało się im nawet przespać całe dwie długie godziny!


Drugi dzień wycieczki był przeznaczony na ciężką pracę nad przygotowaniem planu działania Samorządu szkolnego na rok szkolny 2010/2011. Każdy został przydzielony do wykonania określonego zadania. Podczas dyskusji, która rozgorzała po zakończeniu pracy grup,  pojawiło się również wiele nowych pomysłów. Mamy nadzieję, że je zrealizujemy.


Około godziny 13.00 wyjechaliśmy ze Srebrnej Góry, a dwie godziny później byliśmy już na miejscu we Wrocławiu. Uważamy, że wycieczka samorządowa była bardzo udana. Oprócz świetnej zabawy i integracji poznaliśmy nowe miejsca i ułożyliśmy plan działania samorządu.

Jagoda Zmysłowska, klasa III B, 
Nikola Biały, klasa III A  


Autorzy fotografii: Paulina Perkal, Jan Taczyński

Jeżeli nie życzą sobie Państwo, aby Państwa zdjęcie lub zdjęcie z państwa wizerunkiem, było zamieszczone w galerii, proszę przesłać informacje na adres email: jan.taczynski@wp.pl. Po otrzymaniu informacji zdjęcie zostanie usunięte.

Komentarze

Popularne posty