Gra uliczna "Quo vadis"

W lutym do szkoły zgłosili się absolwenci naszego gimnazjum, działający w Stowarzyszeniu „Dziewięć Dni” z propozycją współorganizacji gry ulicznej „Quo vadis”. Na temat przewodni zabawy wybrano życie i dzieło Jana Pawła II. Celem gry ma być zachęcenie młodzieży do wspólnej zabawy, upowszechnienie miejskiej turystyki. W niekonwencjonalny sposób przypomnieć o wartościach, które głosił papież Polak. Teren po jakim uczestnicy będą chodzić to okolice Rynku, Ostrowa Tumskiego oraz wyspy Słodowej. Głowni organizatorzy przewidzieli dla zorganizowania na terenie szkoły dwóch stanowisk. Oczywiście przystaliśmy na propozycję!


Przygotowań nie było zbyt wiele, a rąk do pracy nie zabrakło. Jak zwykle niezawodni okazali się wolontariusze, działający pod kierunkiem p. Kordylewskiej i Szkolny Samorząd. Przy pierwszy stanowisku uczestnicy zapoznawali się z zasadami języka migowego i następnie zdawali egzamin z podstawowych zwrotów, przy drugim trzeba było wykazać się umiejętnościami sportowymi i wcelować do bramki. Nasze stanowiska działały od godziny 14 do około 18, kiedy zameldowała się ostatnia drużyna. W sumie do zabawy zgłosiło się 16 drużyn, czyli przeszło 80 osób. Były również drużyny reprezentujące nasze Gimnazjum. Jedna z nich, „Armia Pana” pod opieką s. Scholastyki wywalczyła pierwsze miejsce. Gratulujemy!


Zabawa była przednia, a pogoda dopisała, więc te kilka godzin spędzone na boisku szkolnym było naprawdę miłe.

Autorzy fotografii: Ewelina Malmon, Jan Taczyński

Jeżeli nie życzą sobie Państwo, aby Państwa zdjęcie lub zdjęcie z państwa wizerunkiem, było zamieszczone w galerii, proszę przesłać informacje na adres email: jan.taczynski@wp.pl. Po otrzymaniu informacji zdjęcie zostanie usunięte.

Komentarze

Popularne posty