Wędrówki Szlakiem Wartości

W ostatnich dniach, za sprawą wycieczek do Londynu, Myśliborza i dużej absencji chorobowej, szkoła się mocno wyludniła. Aż trudno uwierzyć, dało się spokojnie przejść przez nasze wąskie korytarze! W środę, ta monotonia spokoju została przełamana. Podczas jednej z lekcji, zaciekawieni uczniowie, odrywając ukradkiem wzrok od tablicy, spoglądali z niedowierzaniem na szkolne boisko. Mimo marcowej, niesprzyjającej aury zaroiło się nieznanymi ludźmi!

Byli to uczestnicy konkursu Wędrówki Szlakiem Wartości, którzy przyjechali do nas na etap finałowy z wielu szkół Dolnego Śląska. Główną częścią spotkania był oczywiście pisemny test, ale poprzedzony został wykładem na temat Questingu. Zostałem na niego zaproszony. Dowiedziałem się, że jest to rodzaj gry terenowej, polegającej na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. Wykładowca, pan Krzysztof Szustka, w kwiecistych słowach przedstawiał zalety, podawał praktyczne wskazówki i na koniec ... zaprosił wszystkich uczestników do wzięcia udziału w nowopowstałej wyprawie odkrywców.

Pani Bogna Adamczyk, nasza nauczycielka niemieckiego i zajęć artystycznych, a zarazem organizatorka konkursu, wyszła z założenia, że teoria a jest ważna, ale to praktyka czyni mistrzem. Dlatego przygotowany został, na terenie szkoły quest, na który zostali zaproszeni uczestnicy konkursu. Po wyjaśnieniu zasad, wszyscy ochoczo ruszyli w teren. To właśnie wtedy dostrzegli ich uczniowie z okien sal lekcyjnych. 

Krok, za krokiem wszyscy zbliżali się do celu, czyli ukrytej w plastikowej szkatułce pieczęci. Została ona sprytnie ukryta w ... zresztą, nie będziemy zdradzać! Po udoskonaleniu, gra terenowa będzie dostępna dla każdego chętnego. Poinformujemy Was o tym, byście i wy mogli odkryć nasz gimnazjalny skarb.

Członkowie Samorządu Szkolnego dzielnie pomagali przy organizacji! Już niedługo pojawi się nowy odcinek Samorząd TV!Komentarze

Popularne posty