Przystąpiliśmy do WrOpenUp

Drużyna naszego Gimnazjum zgłosiła się do udziału w konkursie WrOpenUp, promującego różnorodność kulturową we Wrocławiu. W sobotę udaliśmy się do Kina Nowe Horyzonty, gdzie wzięliśmy udział w otwarciu całego projektu. Dowiedzieliśmy się jak wszystko ma wyglądać.

WrOpenUp to inicjatywa kilkorga zapaleńców, którzy dość mieli biernego przypatrywania się szerzącym się na wrocławskich ulicach uprzedzeniom, nietolerancji, rasizmowi. Udało im się nakłonić do współpracy gigantów biznesu: IBM, Google i HP, dzięki czemu stworzyli projekt unikatowy w skali kraju.

Przez kilka miesięcy pod okiem wyspecjalizowanych trenerów i opiekunów młodzi ludzie poznawać będą inne kultury, narody (trenerzy bardzo często będą obcokrajowcami mieszkającymi we Wrocławiu z powodu pracy), ich specyfikę, ale i problemy. (całość na gazeta.pl) 


Naszym zadaniem będzie stworzenie różnych akcji służących promowaniu tolerancji i nagłaśnianie ich w mediach społecznościowych. Dlatego raz na jakiś czas będziemy prosić Was o głos "Lubię to", tak aby o naszych inicjatywach było głośno. Jak narazie nasze pomysły są w fazie planów. Za to nie brakuje nam chęci do ich realizacji. 

Otwórz drzwi tolerancji i zobacz inny świat!

Komentarze

Popularne posty