Ciało w kąpieli

Dzisiaj idąc do swojej klasy wychowawczej z jakimś drobnym ogłoszeniem, ze zdziwieniem zauważyłem, że nie ma ich w sali ... Trochę się przestraszyłem, co to mogło się stać! Zagadkę udało się na szczęście rozwiązać dość szybko - moja klasa postanowiła zażyć kąpieli!

Jak co roku we Wrocławiu odbywa się Dolnośląski Festiwal Nauki. W naszej szkole rozgrywało się jedno z wydarzeń pod nazwą: "CIAŁO W KĄPIELI".


Podczas pokazu zostały zaprezentowane podstawowe doświadczenia z wodą i powietrzem. Przez te doświadczenia uczniowie zostali wprowadzeni w złożony świat mechaniki płynów. Poznali pojęcia płynu i cieczy. Obserwowali działanie siły wyporu i naporu hydrostatycznego. Doświadczenia ułatwiają im ponadto zrozumienie zjawiska napięcia powierzchniowego. Dzięki temu uczniowie wkroczyli w podstawowe prawa hydromechaniki i poznają zastosowanie tych praw w życiu codziennym. Największe zainteresowanie wzbudziło doświadczenie z poduszkowcem i istota działania poduszki powietrznej.

Autorka fotografii: Joanna Sadowska

Jeżeli nie życzą sobie Państwo, aby Państwa zdjęcie lub zdjęcie z państwa wizerunkiem, było zamieszczone w galerii, proszę przesłać informacje na adres email: jan.taczynski@wp.pl. Po otrzymaniu informacji zdjęcie zostanie usunięte.

Komentarze

Popularne posty