Ogrody Hortulus w Dobrzycy

Tym razem zabiorę Was na wycieczkę w mało znane miejsce w województwie zachodniopomorskim. Pomysł można wykorzystać podczas planowania urlopu nad Bałtykiem, szczególnie kiedy naszym jedynym celem nie jest wygrzewanie się na plaży. Bazą wypadową może stać się miejscowość Mielno, ponieważ stamtąd jest do naszego celu prawie najbliżej. fot. Magdalena Łukowiak, 2010
fot. Magdalena Łukowiak, 2010
Jest to coś dla fanów ogrodnictwa, ale także ludzi lubiących po prostu pooglądać ciekawie zagospodarowaną przestrzeń zieloną. Brzmi to może trochę naukowo, ale efekt potrafi być niesamowity! Mowa o Ogrodach Tematycznych Hortulus w niewielkiej miejscowości położonej w okolicach Koszalina - Dobrzycy. Do obejrzenia są tam między innymi ogród japoński czy angielski, ale także czerwony, biały, ziołowy i wiele, wiele innych! W każdym z nich znajduje się coś innego! Możemy przypadkowo potknąć się o małe, białe aniołki strojące ogród biały czy też przysiąść na niebieskiej kanapie w ogrodzie wodnym. Wszystko jest genialnie skomponowane i wywiera duże wrażenie. Ponadto znajduje się tam Centrum Ogrodnicze, w którym możemy kupić produkty przydatne do naszego prywatnego ogródka, często będą to projekty podpatrzone właśnie z Hortulusa! 

Za wstęp na teren Ogrodów Tematycznych zapłacimy od 8 (bilet ulgowy) do 12 (bilet normalny) złotych. 

fot. Magdalena  Łukowiak, 2010

JAK DOJECHAĆ?
Tak jak już wspominałam, wycieczkę tą najlepiej odbyć podczas dłuższego pobytu nad morzem. Do miejscowości Dobrzyca dojedziemy autobusem z Koszalina (około 25 kilometrów, koszt około 7 złotych za bilet; polecany rozkład: www.e-podroznik.pl). Ogrody stanowią główną atrakcję miejscowości więc trafimy do nich bez większego problemu - pokierują nas drogowskazy.

fot. Magdalena Łukowiak, 2010

Komentarze

Popularne posty