Saulkrasti

Kliknij, aby zobaczyć inne wpisy!

Litwa, Łotwa i Estonia, są często wymieniane, jednym tchem, jako cel podróży wakacyjnych. Często też ograniczamy się do odwiedzenia jedynie stolic. To wielki błąd! każdy z tych krajów oferuje wiele, ciekawych miejsc do odwiedzenia. Nie możemy ich pominąć na naszej trasie zwiedzania, nawet jeśli wydają się nic nie znacząca kropką na mapie.

 

Saulkrasti to niewielkie, nadmorskie miasteczko w północno - wschodniej Łotwie. Jest dobrym miejscem na plażowanie, nie tylko dla turystów - bardzo często przyjeżdżają tu mieszkańcy Rygi. Dlaczego jeszcze warto tam pojechać?

fot. MŁ. 2015

Z przyrodniczych ciekawostek: nieopodal znajduje się Biała Wydma, która jest najwyższa w okolicy. Z jej szczytu można podziwiać panoramę wybrzeża tej części Zatoki Ryskiej. Zbudowano tam platformę widokową. U podnóża wydmy do morza uchodzi rzeka Inčupe, która jeszcze na plaży meandruje. Woda w niej jest zazwyczaj cieplejsza niż w Bałtyku, więc to miejsce przyciąga fanów kąpieli. 

  
JAK DOJECHAĆ?  
Z Rygi do Saulkrasti jeździ dość często bezpośredni pociąg. Można wysiąść na tej stacji i przejść się przez miasteczko na plażę, a stamtąd wzdłuż wybrzeża dotrzeć do Białej Wydmy. Trasa ta ma około 3,5 kilometra. Bliższa Białej Wydmie jest stacja Inčupe. Rozkład jazdy łotewskich pociągów znajduje się tutaj.

Komentarze

Popularne posty