Zamek w Malborku

Kliknij i wróć do spisu treści!

Kolejny raz coś dla fanów historii! Wszyscy pewnie słyszeli o Krzyżakach! Czy wszyscy jednak widzieli perełkę architektoniczną, siedzibę wielkich mistrzów Zakonu Krzyżackiego i władz Prus Zakonnych w XIV i XV wieku? Czy każdy z nas dotknął tej historii, przeszedł się przez pomieszczenia, po których stąpali odwieczni wrogowie Rzeczpospolitej?! Jeżeli nie - zapraszam do Malborka


fot. MŁ, 2014
Zamek jest odnowiony i dlatego właśnie warto go zobaczyć od środka. Możemy odwiedzić wiele pomieszczeń, m.in. jadalnię, Refektarz,  a nawet miejsce, w którym były latryny! Zamek składa się z trzech części: Zamku Niskiego, Średniego i Wysokiego. Z pewnością nie zanudzimy się więc zwiedzając! Ponadto Zamek zachwyci nas swoim położeniem nad Nogatem, w malowniczym otoczeniu. 

Zamek można zwiedzać w sezonie letnim w godzinach od 9:00 do 20:00. Za bilet normalny zapłacimy 39zł, za ulgowy 29zł. W cenę wliczony jest audio przewodnik. Po więcej informacji zapraszam na stronę.

JAK DOJECHAĆ?
Wycieczkę warto połączyć z wyjazdem do opisywanego wcześniej Torunia lub Gdańska. Stamtąd dojedziemy pociągiem do Malborka z przesiadką w Iławie, a w przypadku Gdańska bezpośrednio. Z dworca droga jest prosta - około dwa kilometry. Ulicą Żelazną idziemy przez rondo, i skręcamy w główną ulicę Malborka - Tadeusza Kościuszki. Skręcamy w prawo w Piastowską, a następnie Starościńską dochodzimy prosto pod Zamek.

za: maps.google.pl

Komentarze

Popularne posty