Grudziądz

Jeśli podstawówka kogoś z Was nosiła imię Stefana Kardynała Wyszyńskiego, to z pewnością nazwa "Grudziądz" skojarzy Wam się z miejscem internowania Prymasa. Gdy tam pojedziecie, kojarzyć Wam się będzie również z długim mostem na Wiśle! Co jeszcze ciekawego jest w Grudziądzu?


fot. MŁ, 2014
Perłą miasta są ceglane mury miejskie otaczające je od strony wielkiej rzeki - Wisły. Można przejść się przepięknym i malowniczym bulwarem, a do miasta wejść przez Bramę Wodną. Tam wszystko jest ceglane. Po drodze napotkamy kościół św. Jana. Z ceglanego świata możemy przemieścić się na zabytkowe Stare Miasto. Na środku Rynku stoi pomnik o tematyce patriotycznej, co nastraja nas bardzo historycznie. W przejściu z murów na Stare Miasto napotkamy ciekawą wystawę tabliczek z napisem "ul. Grudziądzka" z wielu polskich miast. 

JAK DOJECHAĆ?
Wycieczkę do Grudziądza najlepiej połączyć z dłuższym wypadem do wcześniej opisywanego Torunia, Włocławka lub Płocka. Dosyć często jeżdżą stamtąd pociągi.
Z mało zachęcającego budynku dworca w Grudziądzu na Stare Miasto najlepiej dostać się tramwajem wsiadając na przystanku Dworzec Kolejowy, a wysiadając na "Rynek Główny". 

fot. MŁ, 2014

fot. MŁ, 2014


fot. MŁ, 2014

Komentarze

Popularne posty