Toruń

W zimowe miesiące najlepiej wybrać się do większego miasta, w którym można będzie się schronić przed wieczorną ciemnością i chłodem. Ciekawe, czy uważał tak również Mikołaj Kopernik? Dziś zabiorę Was w podróż do niezwykłego miasta nad Wisłą - Torunia!

Nocna panorama; fot. MŁ, 2014
Główną atrakcją miasta jest Dom Kopernika, w którym urządzono muzeum. Znajdziemy tam przedmioty, z których korzystał wybitny astronom, portrety rodzinne i wiele, wiele innych. Ponadto można obejrzeć projekcję filmu o historii miasta, w którą włączono prezentację makiety 3D. W Muzeum Piernika natomiast możemy nauczyć się wypiekać słynne, toruńskie pierniki! 

Mikołaj Kopernik; fot. MŁ, 2014
Ponadto w mieście nie brakuje zabytków. Historia samego Rynku Staromiejskiego z Ratuszem sięga XIII wieku. Do ciekawszych miejsc należy także Katedra  oraz Kościół św. Jakuba. Jeżeli ktoś lubi klimat zamków krzyżackich, w centrum miasta może odnaleźć ruiny zamku!

JAK DOJECHAĆ? 
W podróż pociągiem z Dworca Głównego we Wrocławiu możemy się wybrać najczęściej z przesiadką w Poznaniu lub Inowrocławiu. Podróż zajmie kilka godzin, dlatego warto w Toruniu zanocować. Okolica miasta obfituje w inne atrakcje, np. zaporę we Włocławku, miasto Grudziądz, Zamek w Malborku lub Płock. Jeżeli chcemy zobaczyć od razu miasto ważne jest by wysiąść na stacji "Toruń Miasto", a nie "Toruń Główny".  

fot. MŁ, 2014

Komentarze

Popularne posty