Płock

Kolejne miasto nad szeroką Wisłą czeka na Waszą wizytę. Najmniej chyba znane jest z faktu, iż objawienia miała tam siostra Faustyna i znajduje się tam Sanktuarium Miłosierdzia Bożego! Jest to jedna z kamienic na Rynku, ale z pewnością miejsce wielu cudów i niesamowitych wydarzeń. 

fot. MŁ, 2014

Wspomnianym miastem jest Płock. Pod warunkiem, że nie zabłądzicie na Cholerce jak autorka tego wpisu, miasto to okaże się bardzo ładnym. Najładniejsza część to Katedra położona na wysokiej skarpie nad Wisłą. Można zejść na dół i przespacerować się po molo. Bulwar, którym spacerujemy na górze do Katedry, również zachęca. Możemy tam spotkać wojów z czasów Bolesława Krzywoustego. 

JAK DOJECHAĆ?
Wycieczkę można połączyć z opisywanym wcześniej Toruniem, Włocławkiem lub Grudziądzem. Pociągi Kolei Mazowieckich dojeżdżają tutaj z Kutna i Sierpca, ale przesiadki nie są zbyt uciążliwe. 
Z dworca najlepiej pojechać autobusem (aby nie zabłądzić na Cholerce) - rozkład dostępny jest tutaj. Wsiadamy na przystanku "Dworzec Kolejowy", a wysiadamy na "Kwiatka". 

fot. JT, 2014
fot. MŁ, 2014
fot. MŁ, 2014

Komentarze

Popularne posty