Zamek w Lednicach

Kliknij, aby zobaczyć inne wpisy!
Dzisiaj kolejna wyprawa za granicę, a dokładniej do Czech. Można dopiąć ją do wycieczki na Morawy i do Brna. Tym razem jednak zamiast jaskiń zobaczymy zamek położony w malowniczym parku, nad stawami  ponad którymi wznosi się 302-schodkowy Minaret, na który można, rzecz jasna, się wdrapać! Ponadto tajemnicze, zielone zakątki zachęcają do urządzenia rodzinnego pikniku.


fot. Magdalena Łukowiak
Mam na myśli czeską miejscowość Lednice. Bilet na Minaret kosztować nas będzie 50 koron czeskich i zaręczam że warto zadać sobie trud wdrapania się na samą górę! Widoki są przewspaniałe. 

Panoramiczny widok z Minaretu; fot. MŁ
JAK DOJECHAĆ? 

Historyczny vlak do Lednicy; 
Miejscowość oddalona jest od polskiej granicy dosyć znacznie dlatego polecam wybrać się na dłuższą wycieczkę na południe. Noclegi można zarezerwować w atrakcyjnym turystycznie i opisywanym już Brnie. Z Brna pociągiem dojeżdżamy do Brzecławia, gdzie przesiadamy się na historyczną kolejkę jadącą prosto do Lednicy (tylko w weekendy i święta, w inne dni trzeba przemieszczać się autobusem). 

Ze stacji (która jest bardzo ładnie wyremontowana i posiada ciekawą architekturę, a w środku znajduje się wypożyczalnia rowerów) przemieszczamy się ulicą Valcicką, a do przejścia mamy około 1 kilometra. Dalej maszerujemy już po parku przy zamku według własnego uznania.

za : maps.google.pl
za: www.zamky-hrady.cz

fot. Magdalena Łukowiak
W okolicy Brna znajduje się także wiele innych atrakcji, ale o tym przy następnej okazji!


ZOBACZ TAKŻE INNE WPISY!

Komentarze

Popularne posty