Co nowego w GKF?


Może odnieśliście wrażenie, że działalność geograficznego koła filmowego skończyła się równie szybko jak się zaczęła ... Nic bardziej mylnego. Zespół projektowy szykujący lekcję o Japonii pracuje nad zebraniem materiałów i informacji. Wspólnie szukamy inspiracji i pomysłów na ciekawe przedstawienie tematu.


W miniony poniedziałek spotkaliśmy się by obejrzeć film dokumentalny o kraju Kwitnącej Wiśni, emitowany przez Telewizję Polską. Jest bardzo ciekawy, dlatego polecamy zapoznać się z nim w całości!
Dzisiaj udało się sfinalizować przygotowania do wyjazdu do Krakowa.  Kupione zostały promocyjne bilety na pociąg w "Taryfie Wcześniej". Trzeba podkreślić, że w nowym, obowiązującym od grudnia, rozkładzie jazdy pociągi do Grodu Kraka znacznie przyśpieszyły. Nową trasa przez Częstochowę jedzie się nieco ponad 3 godziny.

W ramach projektu gimnazjalnego "Lekcja o Japonii" uczestnicy zespołu - Karolina, Monika, Ania, Michał i Wiktor udadzą się do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. W drodze i w samym mieście powstaną też nowe ujęcia do naszego filmu, ktorego premiera na wiosnę!

Komentarze

Popularne posty