Sopot

Nie każdy, kto lubi jeździć nad Morze Bałtyckie, musi lubić plażowanie. Na szczęście, polskie wybrzeże jest pełne innych atrakcji turystycznych. Każdy Polak powinien zobaczyć Trójmiasto. Kiedy już znudzi mu się Gdańsk, na trasie nie może zabraknąć słynnego Sopotu

Zastanawiam się co jest bardziej znane. Sopot Festival, czy może sopockie molo pokazywane w co drugich wiadomościach kręconych nad morzem? To są właśnie te dwie rzeczy, dla których koniecznie trzeba odwiedzić to miasto. Molo jest najdłuższym w Europie tego typu obiektem o drewnianej konstrukcji. Składa się z dwóch części: lądowej i drewnianej. Na lądzie jest to tzw. skwer kuracyjny, na którym znajdują się: zabytkowa fontanna, latarnia morska (polecam wdrapanie się na nią w celu podziwiania pięknych widoków, cena to jedyne 5 zł, a jaka satysfakcja! każdy, kto zejdzie cały i zdrowy otrzymuje certyfikat!) oraz muszla koncertowa. Część drewniana to przede wszystkim miejsce do spacerowania, ale także port jachtowy. Od kwietnia do września wstęp na tą część jest płatny (bilet normalny - 7,50 zł; ulgowy - 4,00 zł; przysługuje szereg zniżek dla dużych rodzin itp.). 
JAK DOJECHAĆ?

W przypadku gdy bazę noclegową mamy w Gdańsku lub Gdyni nie będzie to żadnym problemem. Szereg autobusów oraz pociągów SKM dowiezie nas do celu szybko i sprawnie. Jeśli wybieramy się na dłużej do Trójmiasta i nie mamy samochodu dobrze jest kupić bilet metropolitalny, który uprawnia do podróży tramwajami, autobusami i pociągami na terenie całej aglomeracji (szczegóły i inne rodzaje biletów tutaj). Warto zauważyć, ze działająca na terenie miast spółka kolejowa SKM Trójmiasto znacznie ułatwia poruszanie się pomiędzy dzielnicami. W dni powszednie pociągi jeżdżą co około 6 minut. Cały transport jest sprawny i dobrze działa. 

Komentarze

Popularne posty