Pociągiem na Wojnów!


Koleje Dolnośląskie, w ramach eksperymentu, uruchomiły od dzisiaj kursy pociągów do stacji Wrocław Wojnów. Wszystkie wrocławskie media donosiły o tym sukcesie. Zdarzyła się też pewna zabawna sytuacja, która przypomniała mi o starym zdjęciu z albumu. Chcecie wiedzieć o co chodzi? Klikajcie i czytajcie dalej!


W ogrodzie pracował mój Tata i jak zwykle słuchał radia. W pewnym momencie oderwał się od pracy i przyszedł do domu, krzycząc od drzwi – „Mówili o nas w radio!”. Okazało się, że nie tylko mówili w radio, ale również pisali w gazecie i publikowali o nas posty w Internecie!

Chodzi o cytowaną w mediach wypowiedź dr Bogusława Moleckiego, naczelnika działu przewozów, Kolei Dolnośląskich, który wspominał ostatni kurs pociągu, sprzed 17 lat.

To było 23 czerwca 2000 r., tuż przed wakacjami. Relację obsługiwały wtedy jeszcze pociągi elektryczne. Pamiętam, że było tylko trzech pasażerów. Oprócz mnie jechał jeszcze ojciec z synem, którzy wsiedli na Swojczycach. Wtedy już nie można było skorzystać tam z kasy biletowej, która przestała działać kilka dni wcześniej, więc w moich zbiorach zachowało się pokwitowanie informujące, że kasa przestała działać i bilet należy kupić u konduktora – wspomina.
Komentarze

Popularne posty