Światowy Dzień Poczty

Dziś, 9 października, obchodzony jest Światowy Dzień Poczty. Data nie jest przypadkowa, ponieważ dokładnie tego dnia w 1874 roku, na konferencji w Bernie powołano jedną z najstarszych organizacji międzynarodowych - Światowy Związek Pocztowy. W 150 krajach organizowane są wystawy filatelistyczne, dni otwarte w urzędach pocztowych oraz konferencje, seminaria i warsztaty. 


fot. JT

Myślę, że jest to dobry dzień na wysłanie pocztówki lub listu! Czy pamiętasz, kiedy ostatnio zrobiłeś tak "szaloną" rzecz? :) Może jest to również dobra okazja do rozpoczęcia przygody z postcrossingiem? Spróbuj, a przekonasz się jak bardzo ciekawe nawiążesz kontakty


Czy wiesz, że we Wrocławiu znajduje się Muzeum Poczty i Telekomunikacji? Można tam dowiedzieć się wszystkiego o zawiłej historii tego wciąż ważnego środka komunikacji. Co prawda wysyłamy co raz mniej listów - zostały zastąpione przez szybsze i łatwiejsze "w obsłudze" komunikatory internetowe oraz e-mail'e, ale nadal wysyłamy paczki. Dzisiejszy dzień jest zatem dobrym "pretekstem" na odwiedzenie Muzeum.

O obronie Poczty Gdańskiej poczytaj tutaj, fot. MŁ
Każdego roku Światowy Związek Pocztowy organizuje międzynarodowy młodzieżowy konkurs utworów epistolarnych. Tegoroczny temat brzmi „Napisz list do siebie ― 45-letniego człowieka”. Duży udział w zachęcaniu młodych ludzi do używania tradycyjnej poczty ma nasz sąsiad - Litwa. 


Komentarze

Popularne posty