Byliśmy w Ratuszu i Muzeum Farmacji

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaprosiłem uczniów Gimnazjum nr 29 i Zespołu Szkół Plastycznych na spacer po Wrocławiu. Pomimo niesprzyjającej aury przybyło 6 osób oraz jedna mama i absolwentka. Niestety okazało się, że pierwotne plany, musimy zweryfikować. Mostek Pokutnic był zamknięty, więc zrodził się zastępczy plan odwiedzenia Ratusza. Wyszło to nam na dobre, bo wstęp do tego oddziału Muzeum Miejskiego jest darmowy, dodatkowo nie zmokliśmy i nie zmarzliśmy za bardzo. 


Po godzinie mieliśmy umówione spotkanie w Muzeum Farmacji Uniwersytetu Medycznego. Zadzwoniliśmy do drzwi, niepewnie czy nas wpuszczą ... Niepotrzebnie! Okazało się, że czeka na nas miły pan przewodnik, który w kwiecistych słowach opowiadał o wszystkich zawiłościach produkcji leków ich sprzedaży i konsekwencji ich zażywania. Okazało się, że wśród nas są prawdziwi znawcy tematyki, którzy chyba minęli się z powołaniem.


Szczegóły odnośnie odwiedzanych obiektów zostaną przekazane w osobnych postach w ramach cyklu "Tajemnice okolic szkoły". Prosimy o cierpliwość i zapraszamy do czytania dotychczasowych wpisów. 

Zdjęcia autorstwa Jana Taczyńskiego i Filipa Wójtowicza

Komentarze

Popularne posty