Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego

Tym razem coś dla fanów jeździectwa, ale również ludzi, którzy chcą oryginalnie i inaczej spędzić ostatni weekend czerwca. Co roku, do Morawy położonej ok. 5 km od Strzegomia, zjeżdża się "pół świata"! Dosłownie, ponieważ Puchar Narodów w Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego to zawody jak najbardziej międzynarodowe! 


fot. Magdalena Łukowiak, 2014
O co chodzi? Są trzy konkurencje (najczęściej jedna dziennie). Stąd nazwa "wszechstronny konkurs", ponieważ konie i jeźdźcy muszą wykazać się wszystkimi możliwymi umiejętnościami. Czekają ich próba ujeżdżenia (wykonywanie odpowiednich figur na czworoboku), skoków i crossu (bieg przełajowy z przeszkodami imitującymi naturalne). 

O każdorocznej edycji zawodów (program, koszt biletów itd.) można poczytać na tej stronie. Zawsze odbywają się pod koniec czerwca.

za: maps.google.pl
JAK DOJECHAĆ?
Z Wrocławia najlepiej pociągiem dostać się do Żarowa (kierunek Wałbrzych). Stamtąd (najlepiej rowerem) mamy do pokonania ok. 9 kilometrów. Jedziemy przez Piotrowice Świdnickie (gdzie napotkamy ruiny renesansowego dworu), Pastuchów oraz Skarżyce. Następna wieś to Morawa, w której wszystkie drogi prowadzą na konkurs! :)
Komentarze

Popularne posty