ZSP w walce o Ziemię!

Zespół Szkół Plastycznych14.12.2013 rok. Po długiej nocy w autobusie, śniadaniu o 6 rano, budzę się w swoim własnym łóżku około godziny 11. Właśnie wróciłam z wyjazdu o charakterze naukowym na temat energii XXI wieku. Nie zamierzam jednak próżnować, podobnie jak kilkunastu młodych ludzi z Gimnazjum nr 29 oraz Zespołu Szkół Plastycznych i ich niezmordowanych opiekunów – kolejno PŻ i JT (proszono mnie o użycie inicjałów).

Po raz kolejny udajemy się do Ekocentrum na Nadodrzu by wziąć udział w grze miejskiej „Gra o Ziemię!”. Tym razem podzieliliśmy się na obóz ZSP zasilany przez kilka osób z G29 pod opieką i czujnym okiem JT oraz fotografa i recenzenta w jednej osobie MŁ, kontra resztę G29 pod opieką PŻ.

Wszystko poszło zgodnie z planem i obu grupom udało się zaliczyć wszystkie punkty. Znów największą frajdę sprawił wyścig gąsieniczek. Grupy okazały się niezwykle dobrze wyedukowane w kwestii źródeł, pozyskiwania i wykorzystywania energii. Poradziły sobie z zadaniami doskonale i sprawnie dotarły na miejsce zbiórki. Nie było nawet problemów ze znalezieniem kamieni. Ciągle za to wpadaliśmy na siebie na trasie, co po pewnym czasie zrobiło się zabawne. Nieco szybsze było G29.  

Zadowoleni rozeszliśmy się do domów deklarując chęć brania udziału w kolejnych takich akcjach!

Komentarze

  1. Bardzo fajny blog podróżniczy,'

    Pozdrawiamy,
    Blog podróżniczy,
    Republika Podróży.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty