Wizyta WikingówDzisiaj w godzinach popołudniowych, niewielki oddział zwiadowczy tajemniczego ludu z Północy pojawił się na lekcji rozszerzonej geografii w klasie 5a i 3L. Wojownicy byli uzbrojeni po zęby, ale udało się zdobyć, ze sporym narażeniem życia dokumentację fotograficzną, którą Wam prezentujemy. Jesteście ciekawi o co chodzi? Koniecznie klikajcie i czytajcie dalej. 

Początkowo zwiadowcy zostali zaobserwowani w okolicach umocnień Wrocławia, tuż przy Fosie Miejskiej. Udało im się przeniknąć do miasta! Odnaleźli Szczęśliwe Źródło, gdzie pozostawili zagadkowe znaki runiczne. Następnie przez nikogo nie niepokojeni wtargnęli do budynku Zespołu Szkół Plastycznych i podążając za swoim instynktem zaskoczyli nas w sali 15, gdzie pomimo późnej pory trwała lekcja geografii.

Kiedy uważnie przyjrzeliśmy się przybyszom okazało się, że to Karolina i Łukasz, którzy pod dowództwem nauczycielki historii p. Gabryeli Taczyńskiej zorganizowali taki happening, w ramach lekcji rozszerzonej historii. Po zapoznaniu się z częścią teoretyczną dotyczącą Wikingów uczniowie postanowili odwiedzić szkolny magazyn i wyszukać w nim elementy uzbrojenia. W ten sposób poznali namacalnie historię i przy okazji wypromowali prace wykonane przez absolwentów szkoły w ramach prac dyplomowych.


Komentarze

Popularne posty