Świat Kolei w miniaturze na Stadionie Narodowym

Wiele kilometrów torów wiodących przez wzgórza, pagórki i lasy... Pociągi wszelkiej "maści i rasy" od towarowych ciągnących po dwadzieścia węglarek, przez piętrusy Przewozów Regionalnych, po składy szybkiej kolei ICE. Malownicze stacyjki, oczekujący na peronach pasażerowie... Wszystko to w miniaturze! - Brzmi intrygująco? Zapewne nie tylko dla miłośników kolei! Do 29.05.2016 roku na warszawskim Stadionie Narodowym można podziwiać największą makietę kolejową w Polsce!

 
fot. MŁ, 2016

Wystawa jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 09.00 - 21.00, w niedzielę i święta w godzinach 10.00 - 20.00. Za bilet normalny zapłacimy 23 złote, za ulgowy 19 złotych. 
fot. MŁ, 2016
MakietaCITY to wyjątkowa ekspozycja modelarska, na którą składają się m.in. ręcznie robione modele dziesiątek lokomotyw czy setki wagonów, mijających się z zawrotną prędkością na 150 rozjazdach, przemierzając w ten sposób ponad kilometr torów. Ponadto, każdy może nauczyć się sterowania miniaturowymi pociągami na specjalnie przygotowanym torze treningowym. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, aby myśleć o wszystkim - o światłach semaforów, prędkości pojazdu i zmianach zwrotnic! 

Komentarze

Popularne posty