Prezentacja projektu

Dzień nauki umieszczony po święcie i przed weekendem, to duże wyzwanie w pracy każdej szkoły. Wyraźnie zmniejszona frekwencja, nie sprzyja nauce. Swoje trzy grosze dokłada jeszcze rozleniwiające ciepło czerwcowego upału. Uczniowie klasy 2a postanowili wykorzystać ten czas na prezentację projektów gimnazjalnych. Był to trafny wybór, bo niestandardowe zajęcia przyciągnęły innych uczniów. Jedną z prezentacji była Gra Wrocławska, o której informowałem już wcześniej.


Już od rana, każdy, kto wchodził do szkoły napotykał się na piątkę krzątających się gimnazjalistek - Weronikę, Martynę, Izę, Magdę i Asię. Na dziedzińcu szkoły rozłożyły one wielką planszę i rozstawiły znane wrocławskie budynki. Okazało się, że w transporcie niektóre elementy uległy uszkodzeniom. Potrzebne były szybkie prace konserwatorskie i wykończeniowe. Dziewczyny, to przecież artystki, więc ze wszystkimi naprawami i ostatnimi wykończeniami poradziły sobie bezbłędnie. Każdy był zachwycony pomysłem i zdumiewał się nad rozmachem instalacji.


Tuż po zakończeniu dużej przerwy wszystko się zaczęło. Na dziedziniec zeszli dyrekcja, wychowawczyni i przedstawiciele klasy pierwszej i drugiej, bo pod opieką nauczycieli obejrzeć prezentację. Po wytłumaczeniu zasad w ruch poszła ogromna, styropianowa kostka. W rolę graczy wcieliły się uczestniczki projektu - Asia i Magda, ucharakteryzowane na podróżniczki. Po zakończeniu prezentacji w grę mógł zagrać każdy chętny. Rozgrywki przeciągnęły się na kolejną lekcję. Wreszcie przyszedł moment na trudne pytanie. Co dalej. Wszystkim pomysł i instalacja bardzo się podobały, dlatego nie było mowy o wyrzuceniu gry do kosza! Postanowiliśmy ją przechować i wykorzystać przy najbliższej okazji, na przykład podczas kiermaszu czy dnia otwartego. Będzie to wielka atrakcja. Każdy kto czytając dzisiaj ten artykuł poczuł chęć zagrania, będzie mógł to zrobić. Już dziś zapraszamy. Trzeba podkreślić, że wielkim zaangażowaniem przy sprzątaniu wykazali się pierwszoklasiści. Dziękuję!


Jeżeli nie życzą sobie Państwo, aby Państwa zdjęcie lub zdjęcie z państwa wizerunkiem, było zamieszczone w galerii, proszę przesłać informacje na adres email: jan.taczynski@wp.pl. Po otrzymaniu informacji zdjęcie zostanie usunięte.

Komentarze

Popularne posty