Zamek Książ

Czy wiecie, że trzeci co do wielkości, niezwykle imponujący zamek w Polsce, znajduje się bardzo blisko Wrocławia!? Pierwotnie piastowski, przechodzący z rąk do rąk, będący nawet kwaterą samego Adolfa Hitlera podczas II wojny światowej, goszczący sławy takie jak Zygmunt Krasiński, car Mikołaj I Romanow, czy Winston Churchill, będący miejscem wielu romantycznych uniesień księżnej Daisy... Oto Zamek Książ

fot. Magdalena Łukowiak, 2013
Do zwiedzania udostępnionych jest wiele sal. W cenie biletu jest również wizyta w Palmiarnii, w której obejrzymy ciekawe i niezwykle egzotyczne okazy roślin, a także tarasy - malownicze ogrody zamkowe! Bilet normalny na te atrakcje kosztować nas będzie 25,00zł, ulgowy zaś 18,00zł. Jeżeli chcemy zobaczyć również stajnie zamkowe pełne najlepszych wierzchowców zapłacimy odpowiednio 30,00zł oraz 20,00zł. Niedaleko Zamku znajduje się taras widokowy, z którego możemy podziwiać przepiękną, górską panoramę. Wokół roztacza się spokojny, parkowo-leśny krajobraz, utworzono tam nawet Książański Park Krajobrazowy.

JAK DOJECHAĆ?
Jeżeli chcemy zobaczyć tylko Zamek Książ najlepiej rozpocząć wycieczkę na Dworcu Głównym we Wrocławiu i na cel obieramy Świebodzice. Należy sprawdzić pociągi w kierunku Wałbrzycha i Jeleniej Góry. Stamtąd, czerwonym szlakiem, po około pięciokilometrowym marszu docieramy prosto pod Zamek. 

Jeżeli natomiast wrażeń nam zbyt mało, polecam niebieskim, następnie żółtym i w końcu zielonym szlakiem udać się w stronę ruin Zamku Stary Książ! Klimat niczym w Władcy Pierścieni, a wrażenie niesamowite! Niestety, wiąże się to z ostrym zejściem w dół oraz podejściem w górę, ponieważ trzeba ominąć płynącą w zamkowej fosie Pełcznicę. Według mapy jest to ok. 3 km, ale teren jest tam dość trudny. Rzeki bywają niestety dość poważną przeszkodą, mój kolega mawia, że bez nich życie górskiego piechura byłoby łatwiejsze (ale nie słuchajcie go za bardzo, bo nasza ostatnia marszruta skończyła się skakaniem przez tą rzekę i chodzeniem przez most kolejowy...)!

za : maps.google.pl 
za : maps.google.pl

WIĘCEJ ZDJĘĆ: GALERIA.

Komentarze

Popularne posty