Moja wizja Układu Słonecznego

Dzisiaj w gabinecie geograficznym w Gimnazjum nr 29 im. Konstytucji 3. Maja zawisła galeria prac uczennic klasy Ic. Zadając temat: "Moja wizja Układu Słonecznego", wcale nie liczyłem na wielki odzew. Jednak młodzi zaskoczyli i przynieśli naprawdę wyjątkowe prace. Oto one:


 1. Weronika Rozpondek
Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że to ot taki zwyczajny rysunek. Przyglądając się bliżej i uważniej możemy dostrzec, długowłosą Wenus, śpiewającego Jowisza, czy śpiącego Saturna. No i ten chytry wzrok Urana, ciekawe co kombinuje?

 2. Natalia Gudzińska
Tutaj z kolei, na pierwszy rzut oka dostrzegamy ogromny chaos, ale po chwili wszystko zaczyna układać się w logiczna całość. Jest Słońce, jako jasno świecąca żarówka, czy pas asteroidów składający się ze Skittlesów. To tylko początek wizji autorki. Zresztą szukajcie i obserwujcie sami.
 
 3. Aleksandra Maruszak
Wizja autorki, to bardziej wizja Wszechświata, ale zapewniam, że znajdziecie tutaj i Układ Słoneczny. Przyjrzyjcie się uważnie. Widzicie tę jedyną czerwoną kropkę? To właśnie Układ Słoneczny! A w nim 8 planet, a na jednej z nich prawie 8 miliardów ludzi!

 
4. Nikola Klimek
Słońce, które niczym Pacman, z antycznych gier komputerowych zjada wszystkie planety. Szaleństwo? Raczej prorocza wizja ewolucji Słońca, które najprawdopodobniej pochłonie, w przeciągu najbliższych miliardów lat trzy najbliższe sobie planety
5. Paulina Zaprzałka
Ta wizja, tylko pozornie wydaje się najmniej spektakularna. Starannie wycięta okręgi, obrazujące planety układu słonecznego zostały umiejscowione na wacikach. Dzięki temu uzyskany został przestrzenny efekt. 
6. Malwina Bytner
Pewnie niejednokrotnie mieliście wrażenie, że macie za dużo spraw na głowie. Co dopiero ma powiedzieć człowiek, który na głowie ma sprawy całego Układu Słonecznego? Tak, tak nie mylicie się, te własnoręcznie wykonane pompony to planety Układu Słonecznego! Pomysł niezwykle ciekawy. Duży plus za przygotowanie legendy!
8. Sara Jaska
Autorka przedstawia nam bardzo plastyczną wizję wszechświata. Nic dziwnego, przecież jest uczennicą Zespołu Szkół Plastycznych! Artystycznie rozmazana Ziemia oraz Słońce dobrze czują się w otoczeniu gwiazd. To praca godna prawdziwego Astronoma!


9. Klaudia Łuciuk
Planety ustawione są w odpowiedniej kolejności, w równym szeregu. Chyba wszystkie pragną być jak najbliżej Słońca! 10. Autor niezanany Wszechświat został tu przedstawiony jako jedna, wielka rodzina. Słońce jest przodkiem wszystkich planet, a Jego dziećmi są Jowisz i Saturn. Ziemia ma aż trójkę rodzeństwa! Gratulujemy pomysłu!
  


11. Mai Dihn Tien
Ta wizja jest niezwykle oryginalna i artystyczna, co może sugerować, że jej Autor jest uczniem Zespołu Szkół Plastycznych. W centrum przedstawiona została jakaś planeta, lub czarna dziura, z której wyrastają drzewa mogące symbolizować potęgę. W tle gwiazdy różnej wielkości.  Gratulujemy pomysłu!


12. Gabriela S. 
Tradycyjny Układ Słoneczny namalowany wraz z orbitami, po których krążą planety... Ale coś jest jednak w tym wszystkim dziwnego... Planety otrzymały głos i oryginalny wygląd!

13. Zuzanna Pakuszyńska
Układ Słoneczny przedstawiony tu został jak jedno, złączone ciało. Udaje się rozróżnić poszczególne planety, jednak nie można ich rozdzielić. 


Zapraszam także do obejrzenia uczniowskich wizji epoki geologicznej oraz wiatru!

Wszystkie prace zostały nagrodzone zasłużonymi ocenami z geografii. Czekam na następne wizje uczniów! Do kiedy można je dostarczać? Termin, dla przynoszenia prac dodatkowych jest jeden i niezmienny od lat - do 22 grudnia na pierwszy semestr i do 31 maja, na drugi semestr

***
W kolejnych latach prac przybywa. Oto prezentacja najciekawszych. Będą tu stopniowo dodawane pod koniec każdego roku szkolnego.

Komentarze

Popularne posty