Finał Rajdu Dydaktycznego

Finał Rajdu miał miejsce 12 listopada br. w Gimnazjum nr 29 im. Konstytucji 3 Maja we Wrocławiu. Tym razem wszystkie drogi rajdowe prowadziły do tej właśnie szkoły, gdzie punktualnie o godzinie 13 drużyny witane były przez przedstawicieli Samorządu Szkolnego. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej p. Lilla Jaroń, dyrektor Wydziału Edukacji p. Krzysztof Czaja oraz dyrektorzy szkół. 

W części konkursowej pokazano prezentacje multimedialne – fotoreportaże, filmy, które zatrzymywały w kadrze niezapomniane chwile rajdowe. Każda ekipa, która przygotowała swój pokaz, mogła oceniać konkurencję. Głosowanie wyłaniające zwycięzców odbyło się za pomocą pilotów i oprogramowania firmy Testico, a wyniki pojawiły się na tablicy interaktywnej. Autorzy nagrodzonych prezentacji to uczniowie następujących szkół: I m-ce Gimnazjum nr 31, II m-ce Gimnazjum nr 7, III m-ce Gimnazjum nr 40. Warto było się postarać, bo zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody: maszynę elektrostatyczną, mikroskop, zestaw brył wpisanych, ufundowane przez dyrektora Gimnazjum nr 29 p. Mariannę Boberską. Pozostali uczestnicy powrócili do szkół z wydawnictwami edukacyjnymi ofiarowanymi przez Wydział Edukacji.


Gospodarze finału zadbali także o część artystyczną – zobaczyliśmy więc pokaz mody pt. „Jak moda i podejście do edukacji zmieniały się przez wieki”. Naszym oczom ukazały się Egipcjanki, średniowieczni rycerze i mnisi oraz dzieci –kwiaty z lat 70tych. Dzięki tym ostatnim niektórym dorosłym obserwatorom finału zakręciła się łezka wspomnień w oku. Można było też prześledzić historie lotów w kosmos w animowanym filmie astronomicznym, wyprodukowanym w „szkolnej wytwórni filmowej” Gimnazjum nr 29.


Rajdowy szlak nie mógł obyć się bez części mniej oficjalnej. W kuluarowym gwarze drużyny poznawały się przy zastawionych stołach i zwiedzały szkolne zaułki. Szkoda tylko, że przepisy przeciwpożarowe nie zezwoliły na rozpalenia prawdziwego ogniska, bo to duchowe jednoczące z pewnością tliło się.


Rajd Dydaktyczny z wieloma przedsięwzięciami pokazał ogrom pracy i zaangażowanie, z jakim pracuje się w gimnazjach. Z pewnością będzie dla wielu impulsem do poszukiwania nowych – ciekawszych form nauczania. Uczestnicy wracali bogatsi o nowe przeżycia, doświadczenia i pomysły. Tym razem świętowanie jubileuszu nie pozostanie bezowocne. 

(tekst: Monika Kordylewska)

Jeżeli nie życzą sobie Państwo, aby Państwa zdjęcie lub zdjęcie z państwa wizerunkiem, było zamieszczone w galerii, proszę przesłać informacje na adres email: jan.taczynski@wp.pl. Po otrzymaniu informacji zdjęcie zostanie usunięte.

Komentarze

Popularne posty