Konkursy geograficzne

Międzygimnazjalny Konkurs Geograficzny
poświęcony państwom Europy
  
Gimnazjum nr 5 im. Cypriana Kamila Norwida we Wrocławiu. jest organizatorem konkurs międzygimnazjalnego poświęconego państwom Europy. W konkursie bierze udział trzyosobowa drużyna, która w pierwszej części musi zmierzyć się z pytaniami testowymi. W drugim etapie, do którego przechodzi tylko 6-7 najlepszych szkół drużyna skupia się na wybranym państwie. Muszą odgadywać zabytki,  i hymn, wypełnić mapkę konturową oraz krzyżówkę. Na koniec każda szkoła chwali się pięknym plakatem ukazującym walory turystyczne wybranego kraju. Dotychczas braliśmy udział w następujących edycjach:

Dolnośląski Konkurs Geograficzny
"ALFRED"
  
Gimnazjum nr 20 im. prof. Alfreda Jahna we Wrocławiu. jest organizatorem Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego poświęconego różnym zagadnieniom z geografii. Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym, szkolnym etapie musisz zmierzyć się z testem. W drugim etapie, do którego przechodzi 2 najlepszych uczniów również rozwiązujesz zestaw zadań. Konkurs jest organizowany od 2007 roku, wówczas jako przedstawiciel Koła Naukowego Studentów Geografii im. Juliana Czyżewskiego miałem okazję być jego współorganizatorem. W latach 2009-2012 opiekunką uczniów biorących udział w konkursie była p. Elżbieta Cichos. O naszych osiągnięciach w tym konkursie można poczytać w odpowiednich postach:

Konkurs Międzygimnazjalny 
"Tajemnicze i dziwne miejsca w moim regionie"
  
Gimnazjum nr 24 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu. jest organizatorem konkurs dotyczącego atrakcji turystycznych Dolnego Śląska (głównie zamków, pałaców i twierdz). Uczniowie naszej szkoły ze zmiennym szczęściem mieli okazję brać udział w tym wydarzeniu. Za każdym razem obok wiedzy potrzebne były umiejętności aktorskie. jednym z zadań konkursowych jest odegranie scenki o wybranym zabytku. Bardzo często dostosowywałem harmonogram wyjazdów koła turystycznego do wymagań tego konkursu, tak aby wycieczki były elementem bezpośrednich przygotowań.O naszych osiągnięciach w tym konkursie można poczytać w odpowiednich postach:
Może chcesz dopisać kolejny akapit tej opowieści? 
Zapytaj się nauczyciela o termin i temat kolejnego konkursu geograficznego!

Popularne posty