Odkrycie w muzeum!
W Szkole Podstawowej nr 21 im. Mieszka I jest realizowany projekt edukacyjny "Akademia Młodego Projektanta". Do udziału zostały zaproszone klasy 6-8, a środki finansowe dla szkoły pozyskała firma Capgemini w ramach grantu inwestujemy w dobre pomysły.
Uczniowie uczestniczący w programie najpierw wzięli udział w lekcji muzealnej i warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Muzeum Narodowe. Właśnie podczas takiego wyjścia z klasą 7a dokonałem ciekawego odkrycia.
W sali warsztatowej, na końcu wisiał pejzaż miejski. Podszedłem do dzieła, przeczytałem tabliczkę "Max Wislicenus (1861 - 1937), Brama Oławska, 1913". Nic mi nie mówiło to nazwisko, ale zaciekawił mnie temat dzieła. Obraz mogę bowiem wykorzystać na lekcji przyrody podczas realizacji tematu "Zmiany krajobrazu w najbliższej okolicy". Akurat w tym rejonie miasta wiele się zmieniło!
Ciekawa i niespodziewana inspiracja!
Wykorzystałem fragmenty tekstu
Kamila Kulki, Akademia Młodego Projektanta za granta,
w Wtyczka, gazetka szkolna, październik 2024.
Komentarze
Prześlij komentarz