Zalesie

Tym razem zupełnie mało znane i nierozreklamowane miejsce, do którego trafiłam przypadkowo. Kościół św. Anny w Zalesiu. Jeden z niewielu drewnianych Kościołów na Dolnym Śląsku, w którego wnętrzu odnajdziemy polichromia o tematyce biblijnej z XVIII wieku. Wyróżnia się w nim także ciekawy, ludowy żyrandol i Pieta w kruchcie.fot.
Magdalena Łukowiak,
2013
fot.
Grzegorz Smoła,
2013
Przy kościółku znajduje się trawiasty cmentarz skąpany w promieniach słońca wychodzącego zza pobliskiej góry. Klimat tego miejsca jest niezwykle magiczny. W środku, pod niskim sklepieniem warto przysiąść na kościelnej ławce i podziwiać tajemniczość tego miejsca. Niestety, do środka wejdziemy jedynie podczas Mszy św. w niedziele o godzinie 9:30. 

fot. Grzegorz Smoła, 2013

JAK DOJECHAĆ?
za : maps.google.pl
Wycieczkę rozpoczynamy na Dworcu Głównym we Wrocławiu wsiadając w pociąg jadący w stronę Kłodzka. Opuszczamy nasz środek transportu w Bystrzycy Kłodzkiej. Od tego miejsca musimy już ufać własnym nogom. Czeka nas około sześciokilometrowy marsz w górskiej scenerii. Najpierw musimy wyjść z miasteczka i skierować się w stronę Starej Bystrzycy idąc wzdłuż rzeki Bystrzycy. Dochodząc (cały czas prosto) do Nowej Bystrzycy odbijamy w prawo przy drogowskazie do Zalesia. I jesteśmy na miejscu!


Komentarze

Popularne posty