Koło turystyczne

Okolice Wrocławia należą do niezwykle atrakcyjnych regionów Polski. Warto więc je poznać i wyruszyć w trasę z kołem turystycznym działającym w naszej szkole. Wycieczki odbywają się najczęściej w soboty, raz w miesiącu. Ze względu, na ograniczoną liczbę miejsc, w wyjazdach uczestniczą zainteresowani uczniowie wskazani przez nauczyciela.


Zazwyczaj, celem naszych wycieczek były miejscowości położone niedaleko Wrocławia, ale nie tylko. Do najdalszych, jednodniowych wycieczek należą wyjazdy do katowic, Poznania czy Zielonej Góry. W poprzednich latach również odbywały się wycieczki tematyczne. W roku szkolnym 2007/2008 odwiedzaliśmy zamki i pałace, a w 2008/2009 dołączyły kościoły i twierdze. W roku szkolnym 2012/2013 odbyła się seria wyjazdów pod hasłem "Poznajemy Górny Śląsk", związanych z obchodzonymi rocznicami - 170 rocznica uruchomienia Kolei Górnośląkiej i 90 rocznica przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Zawsze odwiedzamy ciekawe placówki muzealne a także poznajemy, czasem mroczną, historię róznych obiektów i ich niezwykłe otoczenie.  


Podczas wycieczki możesz rozszerzyć swoją wiedzę i doskonale się bawić. Na przykład udając Jamesa Bonda na tendrze parowozu w Jaworzynie Śląskiej, czy wcielając się w żołnierzy armii napoleońskiej na Twierdzy Kłodzkiej. Do historii przejdą też pewnie niektóre przygody, jak chociażby zgubienie butów przez Tomka w Starczówku, czy opowieści przechodniów w Brzegu i Legnicy.


W ramach koła turystycznego wychodzimy także na prelekcje i wykłady o charakterze podróżniczym. Uczniowie biorący udział w wyjazdach i wyjściach, mogą otrzymać dodatkowe oceny z geografii. Warunkiem jest przedstawienie sprawozdań. Zapraszam do zapoznania się z archiuwum wpisów, począwszy od roku szkolnego 2007/2008. Wystarczy kliknąć na link

Począwszy od roku szkolnego 2014/2015 zajęcia koła zmieniły swoją formułę i przybrały postać Geograficznego Koła Filmowego. Chcemy w ramach wspólnych działań połączyć klasyczne zajęcia kameralne z projekcjami filmów tematycznych, dyskusjami i wyjazdami.   

Gdzie udało nam się być w latach 2007-2013? Prezentuje to poniższa mapa.


Pokaż Mapa wycieczek na większej mapie

Jeżeli nie życzą sobie Państwo, aby Państwa zdjęcie lub zdjęcie z państwa wizerunkiem, było zamieszczone w galerii, proszę przesłać informacje na adres email: jan.taczynski@wp.pl. Po otrzymaniu informacji zdjęcie zostanie usunięte.

Popularne posty