Postcrossing


O CO CHODZI?

Jeśli lubisz wysyłać i dostawać pocztówki, dodatkowo z każdego zakątka świata, to jest to coś dla Ciebie. Na stronie internetowej losujesz adres osoby z jakiegoś kraju (jest także opcja, że z tego samego w którym mieszkasz, ale można ją odznaczyć) i wysyłasz jej pocztówkę. Czekasz kilka dni, a kiedy osoba ją zarejestruje- odpisuje Ci przez internet (dostajesz wiadomość e-mail). Możecie nawiązać kontakt na dłużej. Językiem komunikacji jest angielski, ale jeśli znasz inne możesz śmiało ich używać - każdy wymienia znane mu języki na profilu. Dobrze jest także napisać kilka słów o sobie na swoim profilu - miło wiedzieć, do kogo wysyła się kartkę (łatwiej coś ciekawego napisać). Po wysłaniu kilku kartek pora, aby Twoja skrzynka pocztowa (ale ta prawdziwa, na klatce schodowej, ta dawno nie używana!) ucieszyła się z nowych listów! To na prawdę ciekawa niespodzianka, nigdy nie wiesz skąd  i kiedy dostaniesz kolejną pocztówkę! 

JAK TO DZIAŁA?

Aby rozpocząć przygodę z postcrossingiem trzeba wejść na stronę (klikając na banner lub napis) i zarejestrować się. Po uzupełnieniu profilu i zapoznaniu się z witryną najlepiej kliknąć "send a postcard" i... do dzieła! Losujesz adres i osobę, do której wyślesz kartkę. Koniecznie pamiętaj o umieszczeniu na niej numeru pocztówki, który otrzymasz razem z adresem. Napisz kilka słów, kup na poczcie znaczek międzynarodowy, wrzuć do skrzynki i czekaj na odpowiedź! 
Kiedy dostaniesz kartkę klikasz "register a postcard" i wpisujesz jej numer, który nadawca umieścił w widocznym miejscu na pocztówce. Napisz kilka słów podziękowania lub odpowiedzi, aby było mu miło! :)  

CO JESZCZE? 

Możesz także przeglądać pocztówki, które dostali inni (jeżeli zrobili im zdjęcie i wrzucili na stronę). Możesz dodawać je do ulubionych i komentować. Udostępniono dla Ciebie także statystyki i mapę Twoich pocztówkowych podróży - łatwo zobaczyć jak wiele kilometrów przebywają! 

moja mapa łączności, stan 04.01.2016, za: maps.google.pl

Jeśli masz jakieś pytania - pytaj śmiało w komentarzach! 

Komentarze

Popularne posty